İSTANBUL AVRUPA YAKASI MESİRE ALANLARI - 2

İstanbul’daki piknik ve mangal alanlarının da, mesire yerlerinin de sayısı bir hayli fazla… Yani İstanbul’un bu türden doğal güzelliklerini tek bir yazıya sığdırmak bir hayli zor… Bu nedenle İstanbul Avrupa Yakası mesire alanları listemize devam ediyoruz. İşte kaldığımız yerden İstanbul Avrupa Yakası mesire alanları…

  1. Şamlar Tabiat Parkı

Arnavutköy ilçesinin sınırları içerisinde yer alan Şamlar Tabiat Parkı, 2011 yılında tabiat parkı kimliğine kavuşmuş ve bu doğrultuda İstanbullulara hizmet vermeye devam etmektedir. Şamlar Tabiat Parkı sınırları içinde; piknik masaları, çocuk oyun alanları, bisiklet yolu, yürüyüş parkuru, kır lokantası, büfe ve gözetleme kulesi yer almaktadır. Ayrıca Şamlar Tabiat Parkı’nda, fıstık çamı, karaçam, andız ve kızılçam gibi bitkiler bulunmaktadır.

  1. Tayakadın Mesire Alanı

Bolca bisiklet ve yürüyüş yollarının bulunduğu Tayakadın Mesire Alanı, İstanbul Avrupa Yakası mesire alanları içindeki bir başka durağımız. Yeşille kaplı harika bir ambiyansa sahip olan ve piknik masalarının yer aldığı Tayakadın Mesire Alanı içinde rahatça piknik yapabilir, sevdikleriniz ile keyif zamanlar geçirebilirsiniz.

  1. Bolluca Belediyesi Piknik Alanı

Arnavutköy ilçesinin merkezine oldukça yakın bir lokasyonda konumlanan Bolluca Belediyesi Piknik Alanı, şehrin karmaşasından uzak, doğa ile baş başa kalabileceğiniz ideal bir mekân… Bolluca Belediyesi Piknik Alanı’nda keyifle mangal ve piknik yapabilirsiniz.

  1. İnceğiz Mesire Alanı

Kemal Sunal’un Salako ve Davaro filmlerine de ev sahipliği yapan Çatalca İnceğiz, günümüzde İstanbullular tarafından piknik ve mangal için de sıkça tercih ediliyor. Dokusu ile Karadeniz’i anımsatan Çatalça İnceğiz’de; oldukça geniş bir piknik alanı, çocuk oyun alanları, WC ve mescit yer alıyor.

  1. Boğazköy Aden Mesire Alanı

Arnavutköy’de, şehirden uzak bir yerde konumlanan Boğazköy Aden Mesire Alanı, çok yönlü bir tesis. Birçok açıdan ziyaretçilerine hizmet veren Boğazköy Aden Mesire Alanı içinde; kendin pişir kendin ye, restoran, cafe, macera ve yürüyüş parkurları, çocuk oyun alanları, paintball sahası, WC, otopark ve mescit yer alıyor. Boğazköy Aden Mesire Alanı’nda sevdiklerinizle harika bir gün geçirebilirsiniz.