İSTANBUL ANADOLU YAKASI MESİRE ALANLARI - 2

İstanbul Anadolu Yakası mesire alanları açısından oldukça zengin ve bol alternatifli bir alan… Bu nedenle bu yazımızda da sizlere alternatif yaratacak olan İstanbul Anadolu Yakası mesire alanları serimize devam ediyoruz.

  1. Taşdelen Mesire Alanı

İstanbul Anadolu Yakası mesire alanları içerisinde konumu ile dikkat çeken ve bu nedenle de sıkça tercih edilen alternatiflerden bir tanesi olan Taşdelen Mesire Alanı, Çekmeköy’de yer alıyor.  Ferah bir alana sahip olan Taşdelen Mesire Alanı’nda rahatça ister piknik ister mangal yapabilirsiniz.

  1. Polonezköy

İstanbul Anadolu Yakası mesire alanları listesi yapıp da Polonezköy’e yer vermemek olmaz. İstanbulluların özellikle sakin bir hafta sonu geçirmek, şehirden uzaklaşıp doğa ile baş başa kalarak huzurlu zaman geçirebilecekleri bir yer olan Polonezköy, aynı zamanda piknik ve mangal keyfi yapmak isteyenler için de oldukça ideal bir yer.

  1. Göztepe Mesire ve Piknik Alanı

Beykoz ilçesinin sınırları içinde yer alan Göztepe Mesire ve Piknik Alanı, yeşillikler içindeki doğal yapısının yanı sıra manzarası ile de dikkat çekiyor. Boğaza karşı konumlanan Göztepe Mesire ve Piknik Alanı’nda piknik ve mangal keyfinizi, harika bir manzara ile katlayabilirsiniz.

  1. Elmasburnu Piknik Alanı

İstanbul Anadolu Yakası mesire alanları içindeki bir başka durağımız yine Beykoz’da yer alan Elmasburnu Piknik Alanı… Manzara açısından zengin bir yer olan Elmasburnu Piknik Alanı Riva’da yer alıyor ve denize karşı konumlanıyor. Alanın üst kısmında ise Beykoz ormanları bulunuyor. Elmasburnu Piknik Alanı bu açıdan mavi ve yeşilin birleştiği bir yer. Ayrıca bu alanın yakınlarında bulunan Yoros Kalesi ve Anadolu Feneri’ni de ziyaret edebilirsiniz.

  1. Küçük Çamlıca Piknik Alanı

Şehre yakın olması ve oldukça elverişli bir konumda bulunması itibari ile en sık tercih edilen noktalardan biri olan Küçük Çamlıca Piknik Alanı, piknik yapmak için de son derece uygun bir yer.  Harika bir manzaraya ve atmosfere sahip olan Küçük Çamlıca Piknik Alanı’nda Çamlıca Kulesi de hemen yanı başınızda olacak.