İSTANBUL ANADOLU YAKASI MESİRE ALANLARI

İstanbulluların vazgeçilmez aktivitesi olan piknik ve mangal için şüphesiz ki en uygun noktalar mesire alanları… Özellikle hafta sonları dolup taşan ve İstanbullular tarafından en çok tercih edilen mesire alanları için sizler adına fikir oluşturabilecek Anadolu Yakası mesire alanları listemizi yaptık. İşte İstanbul Anadolu Yakası mesire alanları…

  1. Büyükada Dilburnu Mesire Alanı

İstanbul Anadolu yakası mesire alanları listemizdeki ilk adresimiz Büyükada Dilburnu Mesire Alanı… Çoğu İstanbullunun vazgeçilmez durağı olan Adalar, pek çok aktivitede olduğu gibi piknik ve mangal yapmak için de sıkça tercih ediliyor. Büyükada Dilburnu Mesire Alanı da o yerlerden biri olarak öne çıkıyor. İstanbul manzarasına karşı konumlanan bu alanda sadece piknik değil, deniz keyfi de yapabilirsiniz.

  1. Aydos Mesire Alanı

İstanbul Anadolu yakası mesire alanları içinde konum ve aktivite alternatifleri açısından en zengin yerlerden birisi Aydos Mesire Alanı… Burada şehrin kalabalığından ve gürültüsünden uzak kalabileceğiniz gibi Aydos Tepesi’nden ve Aydos Kalesi’nden eşsiz manzarasını izleyebilir, Aydos Mesire Alanı içinde bulunan Aydos Orman Gölü’nde deniz bisikleti ile keyif yapabilirsiniz. Ayrıca Aydos Mesire Alanı içinde; restoran, açık büfe kahvaltı imkânı, kendin pişir kendin ye, at turu ve çocuk oyun alanları da yer alıyor.

  1. Ballı Kayalar Tabiat Parkı

Gebze’nin Tavşanlı Köyü’nde konumlanan Ballı Kayalar Tabiat Parkı, İstanbul Anadolu yakası mesire alanları içinde aslında piknik severlerden çok maceraperestler için uygun olan bir yer. Ballı Kayalar Tabiat Parkı bu nedenle daha çok kaya tırmanışı yapanlar tarafından tercih ediliyor. Ancak dere kıyısında yer alması nedeniyle mangal ve piknik için de son derece elverişli bir alan.

  1. Beykoz Kaymakdonduran Ormanı

Beykoz Kaymakdonduran Ormanı, Beykoz sahiline sadece 5 kilometrelik bir uzaklıkta konumlanıyor. Ancak burada rahat bir yere sahip olmak için günün erken saatlerinde burada olmanızda fayda var. Erken saatlerde gittiğinizde rahatça piknik yapabileceğiniz Beykoz Kaymakdonduran Ormanı’nda, yemyeşil bir ambiyans altında ahşap masalar sizleri karşılayacak.