İSTANBUL'DA SONBAHARDA GEZİLECEK YERLER - 2

Birçok açıdan bolca alternatif sunan İstanbul, sonbaharda gezilecek yerler bakımından da fazlası ile bonkör davranıyor. Bu nedenle bu yazı dizimizde de İstanbul’da sonbaharda gezilecek yerler listemize hız kesmeden devam ediyoruz.

 

Kulindağ Dağ Evi

İstanbul’da sonbaharda gezilecek yerler listesinde yeni adresimiz Kavacık’tan Riva’ya doğru giden yolun üzerinde bulunan Kulindağ Dağ Evi… Ormanlık bir arazinin sınırları içinde yer alan mekan, adından da anlaşılabileceği üzere tam bir sonbahar mekanı… Kamp için de elverişli bir bölge olan Kulindağ Dağ Evi civarında konaklamak için bungalov evlerde mevcut…

 

Riva

Bu sefer İstanbulda sonbaharda gezilecek yerler arasındaki rotamız Kulindağ Dağ Evi’nin az ilerisinde yer alan Riva… İstanbul’un gezmeye değer bölgelerinden biri olan Riva, yaz aylarında olduğu gibi sonbaharda da muhteşem bir ambiyansa kavuşuyor.  Riva’da güzel sonbahar havalarında kumsalının ve Riva Deresi’nin tadını sonuna kadar çıkartabilirsiniz.

 

Beykoz Kaymakdonduran Ormanı

Beykoz Kaymakdonduran Ormanı, İstanbul’da piknik yapılacak yerlerin vazgeçilmezi… Orman, sonbahar ayların sakin ve kartpostal gibi bir ortama sahip… Burada doğa yürüyüşleri yaparken kestane toplayabilir ve sincaplara rastlayabilirsiniz. Beykoz Kaymakdonduran Ormanı’nın Beykoz sahiline ise sadece 5 km uzaklıkta olduğunu belirtelim.

 

Saklıgöl – Şile

İstanbulda sonbaharda gezilecek yerler yine İstanbul’un arka bahçesi olan ve İstanbulluların kısa süreli kaçamakları için sıkça değerlendirdiği bir yer olan Şile’de… Şile’de bulunan Saklıgöl, yaz ayalarında olduğu gibi sonbaharda da ziyaretçilerine bir doğa resitali sunuyor. Burada bol bol doğa ile baş başa kalabilir, limanda güzel bir yürüyüş yapabilirsiniz.

 

Karaburun Limanı

Karadeniz’e karşı konumlanan Karaburun Limanı, plajı ve piknik – mangal yapmak olanakları ile yaz aylarında İstanbullular tarafından bolca tercih ediliyor. Ancak liman sonbahar aylarında da ziyaretçilerine harika bir atmosfer sunuyor.

 

Hidiv Kasrı

Hidiv Kasrı, İstanbul’un doğal güzellikleri arasında yer alıyor. Yaz aylarında nefes almak için tercih edilen mekan, sonbaharda da bolca ziyaretçi topluyor. Doğal güzelliğini her mevsime taşıyan Hidiv Kasrı’nda doğa yürüyüşleri yapabilir, içerisinde bulunan İBB’ye ait Beltur’da soluklanabilirsiniz.